Specifikation
- Antal rum1
- Boyta17
- Våningsplan2
- Möblering Flexibel
- Antal sovrum 1
- Antal badrum1
- Antal badkar1
- Antal toaletter1
- Månadshyra8 900
- Deposition8 900
- Uthyres tillAlla
- Hyresperiod 2025-11-10 - tillsvidare
I hyran ingår
- Vatten
- Värme
Nyrenoverad 1a i sekelskiftshus på gångavstånd från KTH (3 minuter) i välskött bostadsrättsförening med hiss. Effektivt välplanerad ca17 kvm på andra våningen. Med högt till tak, kök och utrustning planerat och designat av siemens kök (en riktigt komplett kök, diskmaskin, stor spis, fläkt, ugn, micro ugn, kyl och frys) . I detta säkra område några få kvarter från de dyraste områdena i Stockholm så har du tunnelbanestation (Tekniska Högskolan, röda linjen) och parkeringsplatser precis utanför dörren och behöver aldrig känna att du är långt hemifrån.
När du tröttnat på stadens betong så är Haga parken i direkt anslutning till området bara några minuters promenad från boendet.
Lägenheten kan önskas möblerad eller delvis, samt inte möblerade som bilderna efter erans behöv.
Tillkommande extra kostnader som El eller internet.
värme, vatten, sophantering ingår i hyran.
Hiss finns och tvättstugan är i toppskick och bokas smidigt via föreningens hemsida.
Viktigt att du ska enbart själv ska bo där, har en bra och stabil ekonomi, är lugn ordningsam och rök och djur fri och helst kommer använda lägenheten själv. Detta är en fin förening med lugna och väletablerade svenskar som bor där, därför är viktigt du ska ta hänsyn med lugnet och ordning och reda. Hyra betalas i förskott varje månad och en månads deposition tillhandahålls vid överlämning av nycklar efter påskrivet kontrakt. Denna lämnas tillbaka vid kontrakten slut.